SGK teşvik hesaplama programı ile artık işverenler bir çalışanı işe almadan önce hangi teşvikten ne tutarda yararlanabileceğini sorgulayabilecekler.

SGK teşvik hesaplama programına giriş yaptıktan sonra potansiyel sorgulama sayfasında çalışanın TC’sini ve eğitim durumunu girin. Sorgulama butonuna bastıktan sonra saniyeler içerisinde potansiyel SGK teşvik sorgulama sonucu karşınıza gelecek.

SGK teşvik hesaplama programı yararlanabileceğiniz teşvikleri yeşil, yararlanamayacağınız teşvikleri ise kırmızı olarak gösterecektir. Detayları üstünü tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Karşılaşabileceğiniz bazı hata mesajları

  • İŞKUR’a kayıtlı çalışan değildir: Eğer böyle bir uyarı alıyorsanız çalışan İŞKUR’a kayıt olduktan sonra eğer başka engel bir durum yoksa ilgili teşvikten yararlanabilirsiniz. Bu durumda almayı düşündüğünüz kişiye İŞKUR’a kayıt olmasını tavsiye ediniz.
  • Son XX ay çalışıyor olarak görünmesi: Çalışanın son 3 ay veya 6 ay SGK’lı olduğu görünüyorsa bu süre bitiminde işe almanız durumunda teşvikten yararlanabileceğinizi belirtiyor.
  • Ortalamaya ilave olmama durumu: Eğer çalışan ortalama çalışan sayınıza ilave olarak işe alınmıyorsa teşvikten yararlanamazsınız.

Maliyetlerinizi Azaltın

Eğer bir çalışan istihdam etmeyi düşünüyorsanız ilgili kişinin TC kimlik ve eğitim bilgisi ile ilgili kişinin SGK teşvik hesaplama programında potansiyel SGK teşvik sorgulamasını yapın. İstihdam edeceğiniz kişi için hangi teşviklerden yararlanabildiğinizi veya yararlanamıyorsanız neden yararlanamadığınızı öğrenin. Böylece yürürlükteki teşvikleri takip ederek şirketinizin SGK prim maliyetlerini azaltabilirsiniz.


BİZE ULAŞIN

Lütfen bize yazın. Size en kısa zamanda cevap vereceğiz.

Gönderiliyor
SGK-TESVIK.COM 2024Turksab

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?